Організація робочого простору вдома – завдання не з простих, особливо, коли у розпорядженні мало місця. Якщо ви гадаєте, що для роботи досить розміститись із ноутбуком на дивані чи кріслі, то дуже сильно помиляєтесь. Виконання роботи, нехай і обсягу, передбаченого на годинку часу, вимагає відповідного місця, в іншому разі прогнозована «годинка» може дуже затягнутись. І облаштування такого місця пов’язане із низкою нюансів. Де і як правильно організувати робочий простір, читайте в цій статті.
Перш ніж узятись до облаштування домашнього офісу, мусимо зважити на те, в чому полягають його особливості. По-перше, потрібно розмежувати дім і роботу вдома. Ви повинні дотримуватись організованості, не розслабляючись й не відволікаючись на домашній побут, коли перебуваєте «на роботі». Це підводить нас до другого пункту: незалежно від того, працюєте ви віддалено повний робочий день чи час від часу берете «роботу» додому, вам необхідне тихе місце, де б можна було зосередитись не відволікаючись на домашню метушню. По-третє, робочий куточок має бути добре освітлений та обладнаний
Місце для робочого куточка
Чудово, якщо є можливість відокремити робочий простір від домашнього. Тож розглянемо варіанти розташування робочого куточка, які не нагадуватимуть про обов’язки поза робою.
Засклений балкон або лоджія – прекрасний варіант для створення власного домашнього офісу. Щоправда, він передбачає додаткові витрати на утеплення та опалення для зимового періоду. Однак, погодьтесь, що використання балкону як додаткової кімнати – куди краще рішення, ніж перетворити його в ще одну комірчину для зберігання домашньої консервації, сезонних речей і всілякого непотребу.
Ніша як місце для обладнання необхідних для роботи меблевого гарнітуру й техніки – ще один чудовий спосіб із користю використати вільні метри простору в невеликій квартирі. Тут цілком помістяться компактний стіл, стілець чи крісло та навісні полиці й шафки. Безсумнівним плюсом такої ідеї є можливість сховати робоче місце ширмою або занавіскою.
Комірчина – трохи нестандартне, однак не менш практичне рішення для обладнання функціонального робочого місця. У глибині комірчини легко розмістити навісні полиці, дошку для нотаток і поставити невеликий стіл, на якому знайдеться місце і для ноутбука чи комп’ютера. Якщо комірчина невеличка, можна обійтися без дверей, повісивши замість них занавіски. В облаштуванні подібного робочого місця особливо треба подбати про джерела штучного освітлення.
Шафа-купе або вбудована шафа також дають можливість раціонально розпланувати простір. В одній із їхніх секцій можна облаштувати повноцінний робочий куточок.
Підвіконня і площу навколо нього теж можна використовувати для облаштування робочого простору. Його можна як подовжити до розмірів стільниці, під частиною якої розмістити полиці, так і забрати зовсім, звільнивши місце для невеличкого стола. Одна з переваг цього варіанта – природне освітлення й можливість «відпочити» очам, розглядаючи гарний краєвид за вікном, а не монітор комп’ютера.
Робоча атмосфера
Колір. Ізолювати робочий куточок від навколишнього шуму, який спричинений іграми дітей, чиїмсь переглядом телевізора тощо, складно, але можливо. Набагато більше у створенні сприятливої робочої атмосфери залежить від кольорів, що вас оточують. Ви можете самі цього не помічати, але наш периферичний (боковий) зір повсякчас фіксує яскраві, контрастні, насичені й темні відтінки. Тому важливо, щоб стіни кімнати, у якій ви працюєте, були пастельних, світлих і стриманих тонів. Виняток – якщо яскраві та динамічні кольори надихають на нові ідеї та заряджають енергією для продуктивної праці.
Для фарбування стін рекомендуємо використовувати Śnieżka Nature – кольорову латексну фарбу високої якості для стін і стель. Що прикметно, її не потрібно кольорувати, адже фарба виготовляється вже у кольорі. Досить вибрати колір із палітри, натхненної природою (доступно аж 56 кольорів!), і приступити до роботи.
До того ж фарба містить Teflon™ surface protector, завдяки якому пофарбована поверхня вирізняється меншим ступенем притягнення забруднень. Виріб характеризується відмінною покривною здатністю (до 14 м2/л) та стійкістю до миття й багаторазового тертя. Фарба Śnieżka Nature забезпечить також стійкі та яскраві кольори, які не вигорають.
Компактні, багатофункціональні меблі та меблі-трансформери – справжня знахідка для тих, хто обмежений у просторі. На ринку меблевої продукції зараз багато цікавих і практичних моделей: кутовий стіл, підвісний стіл у вигляді ящика з відкидною кришкою, підвісний стіл-полиця та багато інших. Зокрема, висувні полиці можна, наприклад, встановити у зовсім невеликій за розмірами комірчині, на яких розмістити ноутбук, канцелярське приладдя, документи чи навіть іншу потрібну техніку.
Технічні моменти. Під час організації робочого простору не останню роль відіграє обладнання місця роботи технічним устаткуванням та освітленням. Щоб кабелі не заважали, їх можна сховати в короб. Настільну лампу поставте зліва від робочого місця. Важливо продумати, щоб усе було на відстані простягнутої руки – від розташування розеток до сміттєвого кошика (щоб не забруднювати поверхню стола качанами від яблука та іншим).
Аксесуари для домашнього офісу не лише допоможуть організувати робочий процес, але й створять відповідну «офісну» атмосферу, в якій, перебуваючи фактично вдома, ви почуватиметесь як на роботі. Це, зокрема, такі: органайзери, грифельна дошка або стіна для нотаток, дошка для стікерів тощо.
Стилі оформлення
Бажано, щоб стильове рішення для робочого куточка відповідало стилю оформлення кімнати, у якій він розташований. Робоче місце не повинне «випадати» із загальної картини інтер’єру кімнати, але водночас має дистанціювати від домашньої атмосфери й налаштовувати на робочий лад.
Якщо ж ви вирішили організувати робочий простір на балконі, то тоді можна не обмежувати себе строго у виборі дизайну. Для домашнього офісу підійдуть такі стилі: мінімалізм, модерн, лофт, класичний. Однак можна обрати й будь-який інший стиль, що, на вашу думку, суголосний роду вашої діяльності й налаштовуватиме на продуктивну роботу.
Головне, щоб у створеному робочому куточку було приємно й комфортно працювати. Сподіваємося, що стаття допоможе вам організувати такий у себе вдома.