Главная / Покраска / Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти
Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

Сьогодні власноручне фарбування житлових приміщень не становить складності, а часто навіть приносить велику радість і задоволення. Якісні фарби та правильно підібране малярне приладдя полегшують роботу і сприяють досягненню відмінного кінцевого результату. Як вибрати малярні інструменти? Коли вибрати пензель, а коли краще взяти валик? На що звернути увагу? Ось декілька порад.

Малярні валики є найбільш традиційним інструментом, що використовується для фарбування стін протягом багатьох століть. Проте насправді, з огляду на їх властивості і конструкцію, без пензля фарбування не може бути виконане належним чином. Пензлі стають в нагоді у всіх важкодоступних місцях, куточках та при фарбуванні складних форм і фігур. Ними можна фарбувати також прості і рівні поверхні, однак для такої операції значно кориснішим інструментом є валик.

Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

Малярні інструменти вибираємо залежно від виду фарби, типу основи і розміру поверхні. Загальні правила досить прості і ними може скористатися кожен, проте завжди необхідно перевірити на етикетці фарби, який тип щітки або валика рекомендується виробником фарби. Довжину ворсу вибираємо залежно від того, наскільки пористою або структурованою є поверхня. Для гладеньких стін вибираємо інструменти з коротким ворсом. Чим багатша структура, тим довший ворс, для того щоб фарба потрапила в пори і заглибини, і належним чином покрила всю поверхню.

Пензлі діляться за типом ворсу і їх формою. Залежно від типу щетини розрізняємо:

  • СИНТЕТИЧНІ ПЕНЗЛІ (нейлоново-поліестрові) для фарб на водній основі.
  • НАТУРАЛЬНІ ПЕНЗЛІ (з натуральним ворсом) для фарб і лаків на основі розчинників.
  • ЗМІШАНІ ПЕНЗЛІ (з ворсом водночас з натуральної щетини і штучних волокон) призначені для нанесення як лаків, бейців, імпрегнатів, лакобейців, так і фарб на водній основі або олійних.

Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

З точки зору форми пензлі поділяємо на:

  • ПЛОСКІ ПЕНЗЛІ (англійські пензлі) найбільш популярні, універсальні і найчастіше застосовувані. Використовуються для фарбування різних типів поверхні: великих, малих, рівних і структурованих. Виготовляються різної ширини, густини та з різним типом ворсу. Серед плоских пензлів можемо виокремити так звані «широкі», які вирізняються значною величиною. Застосовуються для фарбування або імпрегнації великих поверхонь.
  • КРУГЛІ ПЕНЗЛІ використовуються найчастіше для фарбування віконних і дверних блоків, а також дерев’яних елементів як всередині, так і назовні будівель (огорожі, перголи, альтанки).
  • СКОШЕНІ ПЕНЗЛІ (радіаторні) призначені для фарбування важкодоступних місць. Характеризуються довгою вигнутою ручкою, яка дає можливість нанесення фарби за батареями опалення, арматурою, монтажними елементами.

Валики, так само як і пензлі, можуть бути виготовлені з натуральних і штучних матеріалів. Отже:
Валики з МІКРОФІБРИ застосовуємо для фарбування водорозчинними фарбами, а ВЕЛЮРОВІ, АКРИЛОВІ i ВОВНЯНІ — для розчинникових фарб. Олійні фарби найбільш економно наносити валиком з ГУБКИ, в той час як латексні і дисперсійні фарби – ШНУРОВИМИ валиками.

Пензлі та валики і тип фарбі – як правильно вибрати інструменти

Вибираючи малярне приладдя, варто приділити цьому увагу і правильно підібрати його з урахуванням своїх потреб. Краще взяти виріб трішки дорожчий, але вищої якості, ніж ті, які можна знайти на найнижчих полицях магазинів. Хороші інструменти не один раз послужать нам і з певністю допоможуть у легкий спосіб отримати відмінне лакофарбове покриття, яке захищатиме поверхню і радуватиме своїм виглядом впродовж багатьох років.

Источник

Написать комментарий

Ваш e-mal не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

*

Scroll To Top

Присоединиться к нашим сообществам

Уважаемый посетитель, предлагаем Вам присоединиться к нашим сообществам. Вы всегда первыми будете читать свежие статьи и интересный материал — нажмите на кнопку «Нравится».

Предлагаем подержать наш проект

Если вы хотите подержать проект финансово то внизу есть кнопочка поддержки — мы рады любой поддержки. Все полученные средства пойдут на развитие проекта.
По вопросам рекламы на сайте или сотрудничества пишите нам info@gorodinfo.org.ua

Если вы хотите получать уведомления на свой E-mail о появлении новых статей, то рекомендуем вам чуть ниже ввести свой электронный почтовый адрес.